Portal Self-Service – organizacja i optymalizacja

Portal Self-Service dla wielu menadżerów IT to sposób na obniżenie kosztów operacyjnych oraz zwiększenie produktywności swoich pracowników. Takie podejście jest jest jak najbardziej właściwe. Korzyści te wynikają między innymi z redukcją czasu, spędzonego przez techników w zakresie obsługi zgłoszeń, a które mogą być rozwiązywane samodzielnie przez użytkowników końcowych. Portal ten, z naciskiem na samoobsługowość, ułatwia użytkownikom tworzenie oraz śledzenie obsługi swoich zgłoszeń. Jest także centralnym miejscem zamawiania usług, w sposób całkowicie zautomatyzowany.

Portal Self-Service, dzięki automatyce pewnych działań, może znacząco zredukować ilość zgłoszeń, przychodzących na pierwszą linię wsparcia, czyli Service Desk. Działania te mogą dotyczyć obsługi wniosków o usługę, np. zamówienie sprzętu teleinformatycznego dla nowo przyjętej osoby, reset hasła czy też dostęp do systemu. Wiele tego rodzaju działań dotyczą wykonania tych samych akcji, w ustalonej kolejności, a ich rezultat jest zawsze taki sam. Takie akcje można z powodzeniem zautomatyzować, jedyny wymóg to zaprojektowanie efektywnego interfejsu użytkownika.

Portal Self-Service – korzyści dla organizacji

Portal dostarcza szereg korzyści, z których najważniejsze to:

  • redukcja ilości zgłoszeń rejestrowanych na I linii wsparcia;
  • zwiększenie czasu, który można przeznaczyć na projekty rozwojowe, ze względu na mniejszą ilość pracy administracyjnej.
  • przyspieszenie obsługi wniosków o usługi;
  • zwiększenie poziomu zadowolenia wśród użytkownik usług IT;
  • zwiększenie efektywności pracowników działów technicznych.

Zakres usługi

Cherry Solutions oferuje wsparcie w ramach zbierania wymagań względem portalu, dokumentowania oraz opiekę nad wdrożeniem portalu Self-Service. Doradzam klientom w dobraniu najefektywniejszego zestawu funkcjonalności portalu, tak, by zmaksymalizować korzyści płynące z implementacji narzędzia.

Jednocześnie, prowadzony jest audyt powiązanych procesów, a także stan źródeł danych, które będą na późniejszym etapie dostarczać kluczowych i niezbędnych informacji do poprawnego działania portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*